X
Azərbaycanın tutduğu yol müstəqil Azərbaycan Respublikası, demokratik hüquqi cəmiyyət qurmaq yoludur! Heydər Əliyev
Ölkəmizin hərtərəfli inkişafı üçün, demokratik, hüquqi dövlətin əsaslarının möhkəmlənməsi üçün məhkəmə-hüquq sisteminin təkmilləşməsi başlıca şərtdir İlham Əliyev

Ədliyyə orqanlarına qulluğa qəbulla bağlı növbəti müsabiqəyə yekun vurulmuşdur

Ədliyyə Nazirliyinin Müsabiqə Komissiyası bildirir ki, sayca on ikinci müsabiqə üzrə test imtahanından uğurla keçmiş və qanunvericiliyin tələblərinə cavab verən 127 namizədlə ikinci mərhələdə aşkarlıq şəraitində söhbət aparılmışdır.

Hüquqşünas alimlərin, həmçinin vətəndaş cəmiyyəti institutlarının çoxsaylı nümayəndələrinin də bilavasitə iştirak etdiyi bu mərhələdə 62 nəfər müvəffəqiyyət qazanmışdır.

Müsabiqə Komissiyası tərəfindən həmin namizədlərin peşə fəaliyyətinə buraxılması məqsədilə Ədliyyə Akademiyasında xüsusi proqram əsasında uzunmüddətli icbari təlimə cəlb olunmaları barədə qərar qəbul edilmişdir.

Aidiyyəti məsələlərlə bağlı Nazirliyə müraciət oluna bilər (Bakı şəhəri, İnşaatçılar prospekti 1, telefon: 538-01-62, 538-08-15, elektron poçt: contact@justice.gov.az).

Müsabiqənin nəticələrinə görə uğur qazanmış
namizədlərin siyahısı:

1.

Abbasova Firuzə Elçin qızı

2.

Abdin Məqsəd Azay oğlu

3.

Abdullayev Mübariz Xalıqverdi oğlu

4.

Ağasıyev Ramil Malik oğlu

5.

Ağayev Akşin Mirtəbib oğlu

6.

Ağayeva Kəmalə Rüfət qızı

7.

Ağayeva Rübabə Tahir qızı

8.

Alıyev Samir Şəmil oğlu

9.

Alpaşayev Ruslan İntiqam oğlu

10.

Astanov Aslan Fuad oğlu

11.

Babaşov Ceyhun Əjdər oğlu

12.

Babayev Elvin Elşən oğlu

13.

Bağırov Rəşad Rafiq oğlu

14.

Bağırov Tural Yusif oğlu

15.

Baloğlanlı Səbinə Kamal qızı

16.

Bayramov Məmməd Zirəddin oğlu

17.

Bədirov Rüfət Mirrafiq oğlu

18.

Cəfərova Sevinc Tapdıq qızı

19.

Cəfər Rəvanə Zabid qızı

20.

Əfəndiyeva Məftunə Mustafa qızı

21.

Əhmədova Kəmalə Ələsgər qızı

22.

Çıraqzadə Nicat Müsəddin oğlu

23.

Əliyev Razim Füzuli oğlu

24.

Əsgərli Xəyalə Əsgər qızı

25.

Hacıyeva Sahibə Cavid qızı

26.

Əliyev Xəqani Əyyar oğlu

27.

Əliyeva Gülşən Sabit qızı

28.

Əmraliyev Emin Ağaqardaş oğlu

29.

Həsənova Elza Yaşar qızı

30.

Həşimzadə Nərmin Fəxrəddin qızı

31.

Hüseynov Ayaz Eldəniz oğlu

32.

İskəndərov Eltac Firudin oğlu

33.

İskəndərov Elvin İskəndər oğlu

34.

Əsgərova Afaq Xəqani qızı

35.

Əliyev Azər Söhrab oğlu

36.

İsmayılov Orxan Nadir oğlu

37.

İsmayılov Rüstəm Nazim oğlu

38.

İsmayılova Aygün Valeh qızı

39.

Qarayeva Aygün Rəfayil qızı

40.

Qasımov Elçin Hicran oğlu

41.

Qayıbov Aqşin Mehman oğlu

42.

Qədirov Samir İlyas oğlu

43.

Cəlilova Leyla Namiq qızı

44.

Məmmədova Aydan Sədi qızı

45.

Məmmədova Gülnar Elbrus qızı

46.

Quliyev Bəxtiyar Məhbub oğlu

47.

Məmmədov Elçin Umud oğlu

48.

Məmmədova Səbirə Vaqit qızı

49.

Mirzəyev Kamran Əli oğlu

50.

Musayev Seymur Şadət oğlu

51.

Musayeva Aygül Zahid qızı

52.

Namazov Emil Vaqif oğlu

53.

Nəzərov Zamiq Azad oğlu

54.

Nuriyev Aqil Abdul oğlu

55.

Tağızadə Günay Azər qızı

56.

Rəhimov Tural Həbib oğlu

57.

Sadıqzadə Bəydulla Məmmədəli oğlu

58.

Səfərova Şəbnəm Şahin qızı

59.

Süleymanova Leyla Abbas qızı

60.

Ramazanlı Hafiz Ağabəy oğlu

61.

Şirinov Vüsal Rəfail oğlu

62.

Umudlu Hikmət Nazim oğlu

Siyahıda adları göstərilən namizədlər may ayının 14-də saat 10.00-da Ədliyyə Akademiyasında olmalıdırlar. Ünvan: Bakı şəhəri, Vidadi küçəsi, 158 (Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin yanında), telefon: 493-71-31.

Keçidlər