X
Azərbaycanın tutduğu yol müstəqil Azərbaycan Respublikası, demokratik hüquqi cəmiyyət qurmaq yoludur! Heydər Əliyev
Ölkəmizin hərtərəfli inkişafı üçün, demokratik, hüquqi dövlətin əsaslarının möhkəmlənməsi üçün məhkəmə-hüquq sisteminin təkmilləşməsi başlıca şərtdir İlham Əliyev

Azərbaycan Respublikasının bəzi birinci instansiya məhkəmələri hakimlərinin vəzifələrinin dəyişdirilməsi və bir sıra birinci instansiya məhkəmələrinin hakimlərinin təyin edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı

Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 9-cu və 32-ci bəndlərini rəhbər tutaraq qərara alıram:

1. “Məhkəmələr və hakimlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 97-ci maddəsinin ikinci hissəsinə uyğun olaraq aşağıdakı hakimlərin vəzifələri dəyişdirilsin:

Adil Yaqub oğlu Vəliyev Bakı şəhəri Binəqədi Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Qusar Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;

Elçin Lütvəli oğlu Qasımov 2 saylı Bakı yerli iqtisad məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Şirvan yerli iqtisad məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;

İradə Xəlil qızı Həsənzadə Bakı şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Azərbaycan Respublikası Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;

Toğrul Məhəmməd oğlu Əliyev Gəncə şəhəri Kəpəz Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;

Məhburə Kərim qızı Kərimova Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Mingəçevir Şəhər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;

Nurəddin Yusif oğlu Mustafayev Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin.

2. Aşağıdakı şəxslər birinci instansiya məhkəmələrinin hakimləri təyin edilsinlər:

Ağır Cinayətlərə Dair işlər üzrə Azərbaycan Respublikasının Məhkəməsi:

Ağalarov Mahmud Muradxan oğlu
Əliyev Kəramət Fətəli oğlu
Hacıyev Əfqan Niyətulla oğlu
Xankişiyev Mirzə Asdan oğlu
İmanov Dadaş Hüseyn oğlu
Kərimov Novruz Ağakərim oğlu
Quliyev Elmar Allahverdi oğlu
Mahmudov İlham Ağa oğlu
Mikayılov Eldar Əli oğlu
Murquzov İlqar Mustafa oğlu

Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Azərbaycan Respublikasının Hərbi Məhkəməsi:

Abdullayev Mehdixan Ədil oğlu
Hüseynov Rəşid İnqilab oğlu
Mövsümov Nazim Rasimoviç
Nəbiyev İlham Fərhad oğlu

Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Məhkəməsi:

Qarayev Sənan Məmməd oğlu

Bakı şəhərinin rayon məhkəmələri üzrə:

Binəqədi Rayon Məhkəməsi:

Abbasov Natiq Mehdi oğlu
Əkbərov Tərlan Xanəli oğlu
Həsənov Vüqar Təvəkgül oğlu
Zeynalov Mirheydər Seyidəmir oğlu

Xətai Rayon Məhkəməsi:

İmanov Azad Nizam oğlu
Məmmədov Habil Çingiz oğlu
Talıbova Leyla Oruc qızı

Nərimanov Rayon Məhkəməsi:

İsmayılov Arif Allahqulu oğlu
Kazımov Rasim Sarı oğlu
Məmmədov Vüqar Kamal oğlu

Nəsimi Rayon Məhkəməsi:

Əhmədov Elman Məmməd oğlu
Hümbətov Etibar Zülfüqar oğlu
Hüseynova Sevda Əziz qızı
Kərimov Elmar Ramiz oğlu
Qafari Səyyad Ağaəli oğlu

Nizami Rayon Məhkəməsi:

İsmayılov Azər İbrahim oğlu
Qarayeva Mehriban Cəfər qızı
Sarıyev Xəyal Əjdər oğlu

Sabunçu Rayon Məhkəməsi:

Əliyev Samir İmamverdi oğlu
Həsənov Vaqif İskəndər oğlu
Qasımov Anar Adil oğlu
Qubadov Tahir Möhsüm oğlu
Salmanov Rahib Vaqif oğlu

Səbail Rayon Məhkəməsi:

Bağırov Nurəddin Abuzər oğlu
Əmirxanova Kəmalə Fərman qızı
Həsənov Elnur Məmmədsaat oğlu

Suraxanı Rayon Məhkəməsi:

İsayev Mütəllim Allahverdi oğlu
Məmmədov Vüqar Nemət oğlu
Sadiqov Zülfüqar Əhməd oğlu

Yasamal Rayon Məhkəməsi:

Hacıyeva Mətanət İsfəndiyar qızı
Mehrəliyev Sərdar Bəşərəddin oğlu
Məmmədov Xəqani Səyyad oğlu
Talışinski Fuad Şəmsəddin oğlu

Rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:

Ağcabədi Rayon Məhkəməsi:

İbrahimov Zamin Vəliyəddin oğlu

Ağdaş Rayon Məhkəməsi:

Əliyev Nəsrullah İbadullah oğlu

Ağstafa Rayon Məhkəməsi:

Rzayev Kamil Allahqulu oğlu

Astara Rayon Məhkəməsi:

Əliyev Rafail Əyyub oğlu

Beyləqan Rayon Məhkəməsi:

Cəbrayılov Vüsal Adil oğlu

Bərdə Rayon Məhkəməsi:

Bayramov Mahir Qədim oğlu
Mürsəlov Rufan Kamil oğlu

Biləsuvar Rayon Məhkəməsi:<

Məlikov Vəzirxan İsgəndər oğlu

Cəbrayıl Rayon Məhkəməsi:

Məcidov Ələddin Tofiq oğlu

Cəlilabad Rayon Məhkəməsi:

Novruzov Ələsgər Əli İskəndər oğlu

Gəncə şəhəri Kəpəz Rayon Məhkəməsi:

Əhmədov Ceyhun Rasim oğlu
Şükürov İmanverdi Həşimxan oğlu

Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsi:

Babayev Zəki Baba oğlu
İsgəndərov Abdulla İsbəndiyar oğlu
Muradov Rəhman Şaban oğlu
Sadıqov Vahid Nəriman oğlu

Goranboy Rayon Məhkəməsi:

Muxtarov Teyyub Asif oğlu

Xaçmaz Rayon Məhkəməsi:

Xəlilov Rövşən Elbrus oğlu
İbrahimov Anar Firdovsi oğlu

Xocalı Rayon Məhkəməsi:

Əsədli Mahir Abdulla oğlu

Xocavənd Rayon Məhkəməsi:

Abbasov Gündüz Qasım oğlu

İmişli Rayon Məhkəməsi:

Rzayev Qubadəli Əli oğlu

Kəlbəcər Rayon Məhkəməsi:

Mehtiyev Fikrət Ədilşah oğlu

Quba Rayon Məhkəməsi:

Tahirov Zamin Cəbrayıl oğlu

Qubadlı Rayon Məhkəməsi:

Quliyev Etibar Bəhrəm oğlu

Qusar Rayon Məhkəməsi:

Məmmədov Telman Qədir oğlu

Laçın Rayon Məhkəməsi:

Bağırov Məhəmməd Abduləli oğlu

Masallı Rayon Məhkəməsi:

Musayev Nemət Əlimusa oğlu

Sabirabad Rayon Məhkəməsi:

Əhmədov İsmayıl Həmid oğlu

Sumqayıt şəhər məhkəməsi:

Abbasov Aqil Əzizağa oğlu
Hüseynov Ələkbər Məmmədtağı oğlu
Mahmudov İlyas Musa oğlu
Məmmədov Elman Tofiq oğlu
Məmmədov İlqar Aslan oğlu
Ruvinov Vladimir Yefimoviç

Şəki Rayon Məhkəməsi:

Məmmədov Elbrus Hacıbala oğlu

Şəmkir Rayon Məhkəməsi:

Xasməmmədov Elçin İsgəndər oğlu

Tərtər Rayon Məhkəməsi:

Həsənquliyev İlqam Elxan oğlu

Tovuz Rayon Məhkəməsi:

Süleymanov Loğman Srac oğlu

Zəngilan Rayon Məhkəməsi:

Məmmədov Ədil İsa oğlu

Naxçıvan Muxtar Respublikasının rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:

Babək Rayon Məhkəməsi:

Bəylərli Səxavət Şahhüseyn oğlu

Culfa Rayon Məhkəməsi:

Həsənov Polad Vəli oğlu

Naxçıvan Şəhər Məhkəməsi:

Muradov Hicran Xasay oğlu

Ordubad Rayon Məhkəməsi:

Məmmədov Bəxtiyar Şahfirudin oğlu

Şahbuz Rayon Məhkəməsi:

Bağırov Allahverdi Əsəd oğlu

Şərur Rayon Məhkəməsi:

Novruzov Səxavət Hüseyn oğlu

Yerli İqtisad məhkəmələri üzrə:

1 saylı Bakı yerli iqtisad məhkəməsi:

Məmmədova Şərafət Asif qızı

2 saylı Bakı yerli iqtisad məhkəməsi:

Bayramova İntizar Hacı qızı
Əhmədov İlham Bayram oğlu

Gəncə yerli iqtisad məhkəməsi:

Rəfiyev Rövşən Rafiq oğlu

Sumqayıt yerli iqtisad məhkəməsi:

Məmmədov Zaur İkram oğlu

Hərbi məhkəmələr üzrə:

Naxçıvan Muxtar Respublikasının Hərbi Məhkəməsi:

Şirinov Ziya Allahverdi oğlu

Lənkəran hərbi məhkəməsi:

Əhmədov Vüqar İkram oğlu

Sumqayıt hərbi məhkəməsi:

Hacıyev Siyavuş Həbib oğlu

3. Müəyyən edilsin ki, bu Sərəncamın 1-ci bəndində göstərilən hakimlərin səlahiyyət müddəti “Məhkəmələr və hakimlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun Keçid müddəalarının 8-ci bəndinə, 2-ci bəndində göstərilən hakimlərin səlahiyyət müddəti isə həmin Qanunun 96-cı maddəsinə uyğun olaraq müəyyən edilir.

4. Bu Sərəncam dərc edildiyi gündən qüvvəyə minir.

İlham Əliyev
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti
Bakı şəhəri, 6 avqust 2008-ci il.

Keçidlər