Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyi

Ədliyyə orqanlarına qulluğa qəbulla bağlı növbəti müsabiqəyə yekun vurulmuşdur

Ədliyyə orqanlarına qulluğa qəbul üzrə Müsabiqə Komissiyası bildirir ki, növbəti on altıncı müsabiqə üzrə test imtahanından uğur qazanmış və qanunvericiliyin tələblərinə cavab verən 126 namizədlə ikinci mərhələdə aşkarlıq şəraitində fərdi qaydada söhbət aparılmışdır.

Qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələrinin də iştirak etdiyi bu mərhələdə 66 nəfər zəruri keçid balı toplayaraq müsabiqədən keçmiş hesab edilmişdir.

Müsabiqə Komissiyası tərəfindən həmin namizədlərin Ədliyyə Akademiyasında xüsusi proqram əsasında icbari təlimə cəlb olunmaları barədə qərar qəbul edilmişdir. Təlimin yekunları üzrə imtahandan müvəffəqiyyətlə keçən hüquqşünaslara peşə fəaliyyətinə buraxılma haqqında şəhadətnamə verilməklə onların ədliyyə orqanlarına qulluğa qəbul məsələsi həll olunacaqdır.

İcbari təlimdə iştirakla bağlı namizədlər avqust ayının 5-i saat 10.00-da Akademiyada olmalıdırlar (Bakı şəhəri, Vidadi küçəsi 158, telefon: 493-71-31).

Aidiyyəti məsələlərlə əlaqədar Nazirliyə müraciət edilə bilər (Bakı şəhəri, İnşaatçılar prospekti 1, telefon: 538-01-62, 538-08-85, elektron poçt: contact@justice.gov.az).

Müsabiqədən keçərək icbari təlimə cəlb olunan
namizədlərin siyahısı:

 

  1.  

Abbasov Ramin Amiz oğlu

  1.  

Abdullayev Kənan Vladimir oğlu

  1.  

Aslanbəyli Aslan Yaşar oğlu

  1.  

Aslanov Gündüz İsmayıl oğlu

  1.  

Bağırova Nigar Rafiq qızı

  1.  

Baxışova Ülkər Böyükkişi qızı

  1.  

Bəşirli Elşən Salman oğlu

  1.  

Cəfərov Məqafil Sərvər oğlu

  1.  

Cəfərova Gülay İsmayıl qızı

  1.  

Əfəndiyev Aqil Balafəndi oğlu

  1.  

Əfəndiyeva Ayişə Ədalət qızı

  1.  

Əhmədov Mahir Əbülfət oğlu

  1.  

Əkbərova Aytən Nazim qızı

  1.  

Ələkbər-zadə Ayaz Təyyar oğlu

  1.  

Ələsgərov Rauf Fikrət oğlu

  1.  

Əliyev Natiq Abbas oğlu

  1.  

Əliyev Nizami Bəhram oğlu

  1.  

Əliyev Rasif Sirəddin oğlu

  1.  

Əsgərov Qorxmaz Ehtibar oğlu

  1.  

Əsgərov Samir Sabir oğlu

  1.  

Əskərova Ruhəngiz Həsənağa qızı

  1.  

Əzimzadə Kubra Şahin qızı

  1.  

Əzizov Samir Yaşar oğlu

  1.  

Fərzəliyev Elvin Ceyhun oğlu

  1.  

Gülmalıyev Bəhruz Tofiq oğlu

  1.  

Haqverdiyeva Samirə Qoşqar qızı

  1.  

Heydərli Samir Ramiz oğlu

  1.  

Heydərova Aynurə Əhliyət qızı

  1.  

Həbibzadə Fəxriyyə Hacımirzə qızı

  1.  

Həsənov Elşən Elbəyi oğlu

  1.  

İsayeva–Məmmədova Aydan Tofiq qızı

  1.  

Kazbekova Tamam Bilal qızı

  1.  

Qasımov Elnur Müzadil oğlu

  1.  

Qəmbərli Azər Əlisafa oğlu

  1.  

Qənbərova Zeynab İlham qızı

  1.  

Quliyev Elvin Akif oğlu

  1.  

Quliyev Ramin Ramil oğlu

  1.  

Quliyev Seymur Nazir oğlu

  1.  

Mehdiyev Emil Əbülfət oğlu

  1.  

Məmmədov Dəyanət Oruc oğlu

  1.  

Məmmədov Elşən Rövşən oğlu

  1.  

Məmmədov İlyas Nizami oğlu

  1.  

Məmmədov Ruslan Vaqif oğlu

  1.  

Məmmədova Arifə Məmməd qızı

  1.  

Məmmədova Günay Sabir qızı

  1.  

Musayev Vidadi Vaqif oğlu

  1.  

Müslümov Natiq Vahid oğlu

  1.  

Mütəllimli Dilqəm Mehman oğlu

  1.  

Nəsirov Murad Tarif oğlu

  1.  

Novruzov Orxan Yusif oğlu

  1.  

Nuru Fədai Oqtay oğlu

  1.  

Rəcəbli Adəm Asif oğlu

  1.  

Rəhimov Toğrul Rafiq oğlu

  1.  

Rüstəmova Gülnarə Fərahim qızı

  1.  

Rzazadə Aytac Namiq qızı

  1.  

Sadıqov Rəhim Rəhman oğlu

  1.  

Səfərli Telman Mehman oğlu

  1.  

Süleymanova Aytən Afiq qızı

  1.  

Şamilov Adil Saday oğlu

  1.  

Şəfiyev Natiq Abil oğlu

  1.  

Şükürova Gülnar Xaliq qızı

  1.  

Talıblı Pərviz Rəfail oğlu

  1.  

Vəliyev Elvir İmamqulu oğlu

  1.  

Vəliyeva Səlvinaz Arzuman qızı

  1.  

Yaqubova Nuranə Məhəmməd qızı

  1.  

Zeynalov İlkin Məmmədbağır oğlu

iacca
help_az
iap
eplc